Drodzy rodzice i drogie dzieci

- serdecznie zapraszamy na piknik - 

Piknik rodzinny „Mózg lubi ruch” na Ochocie

 

W sobotę 17 listopada 2018 r. w gościnnych salach Szkoły Podstawowej nr 264 przy ul. W.Skorochód-Majewskiego 17 odbył się piknik rodzinny „Mózg lubi ruch”, który zgromadził co najmniej 500 osób. Z inicjatywą zorganizowania pikniku na Ochocie wystąpiła pani Magdalena Łabuś-Brzezińska dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9.

 

Honorowy patronat nad imprezą objęła pani Katarzyna Łęgiewicz – Burmistrz naszej dzielnicy.

 

Zaangażowanie wielu ludzi przyczyniło się do tego, aby dać dzieciom dużą dawkę atrakcyjnej, wartościowej zabawy poprzez ruch i aktywizowanie wszystkich zmysłów, a rodzicom pokazać, że można w prosty sposób wypełnić czas przedszkolakom i młodszym dzieciom szkolnym, unikając długotrwałego kontaktu z komputerem czy smartfonem.

 

 Dzieci mogły korzystać z zajęć warsztatowych prowadzonych przez profesjonalistów w różnych stoiskach i zbierać nagrody-stempelki na specjalnie przygotowanych kartach. Obsługa pikniku wydała ok. 230 takich kart.

 Uczestnikom pikniku zaproponowano m.in. atrakcje przygotowane przez pedagogów  z Przedszkola Integracyjnego nr 404 w stoisku „Domowa sensoryka dla smyka” oraz w stoisku pracy manualnej poprowadzonym przez nauczycieli z III Ogrodu Jordanowskiego. Zainteresowaniem cieszyły się również zabawy: „Kodowanie na dywanie” proponowane przez nauczyciela ze SP 264  oraz „Poznawanie zmysłami”, prowadzone przez instruktorów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Pani z „Magazynu Sztuk” zachęcała do udziału w warsztatach plastycznych przy zastosowaniu techniki collage „Artystyczny miszmasz”. Dzieci i rodzice mogli spróbować swoich umiejętności przy tworzeniu zabawek rozwijających małą motorykę w stoisku „Nie ma śmieci dla dzieci” zorganizowanym przez pracowników Poradni. „Kącik zabaw ruchowych” przybliżył uczestnikom elementy integracji sensorycznej poprzez najprostsze, ale ciekawe, formy aktywności.

 

W przestronnej sali gimnastycznej w ciągu ponad 3 godzin trwania imprezy odbyły się prezentacje przygotowane przez różne instytucje. Na początku uwaga dzieci  i rodziców skupiła się na zajęciach Akademii Artystycznej „Art. Dance”. Mali i duzi uczestnicy aktywnie angażowali się w pokaz „Rosnę zdrowo i sportowo”. Równie atrakcyjna była prezentacja zajęć baletowych (grupa „Baletniczki”) oraz warsztat zabawy pierwotnej „Original Play”.

 

Liczną publiczność zgromadził pokaz akrobatyczny i pokaz żonglowania zaprezentowany przez podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 6 w ramach działalności Grupy Cyrkowej „Circus”. Wiele emocji dostarczył konkurs wiedzy o rekwizytach używanych do żonglowania. Można też było spróbować swych sił w niełatwej sztuce żonglerki i zobaczyć, jak domowym sposobem zrobić piłeczkę do żonglowania.

 

Po krótkiej przerwie dzieci zobaczyły pokazy sekcji sportowej judo, które zaprezentowali uczniowie ze swą trenerką ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Columbus”. Piknik zakończyły pokazy tańca nowoczesnego hip-hop przygotowane przez trenera Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Pomiędzy atrakcjami artystycznymi można było odpocząć, chrupiąc soczyste ekologiczne jabłuszka. Dla spragnionych przygotowano „warszawską kranówkę”.

 

W czynnościach porządkowych i organizacyjnych wielką pomocą wykazali się wychowankowie MOW „Barska” pod czujnym okiem swojej dyrektor. Elementy promocji (banery, plakaty, ulotki) wydrukowali uczniowie Zespołu Szkół nr 26.

 

Mali uczestnicy wychodzili z imprezy bogatsi o wiele wrażeń, a rodzice - dzięki specjalistom - z głową pełną pomysłów, jak można bawić się ze swoimi pociechami, przyczyniając się do ich prawidłowego, harmonijnego rozwoju. Przecież „Od Dużego zależy rozwój Małego”.

 

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję pikniku w przyszłym roku. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za ogromne zaangażowanie i wsparcie przy organizacji tegorocznego wydarzenia „Mózg lubi ruch”. 

 

 

 

                        Maria Saternus-Maj, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 9

IMAG5611
IMG-20181119-WA0126
IMG-20181119-WA0032
IMG-20181119-WA0066
IMG-20181119-WA0000
IMG-20181119-WA0091