Music

Music

Drodzy rodzice i drogie dzieci

- serdecznie zapraszamy na piknik - 
123.png
1.jpg
2.jpg
opp4.png
Logo_Przedszkole.jpg
181_logo.jpg
PLAKAT MLR_jesien 2019
PLAKAT MLR_jesien 2019

press to zoom
PLAKAT MLR_jesien 2019
PLAKAT MLR_jesien 2019

press to zoom
1/1
ciekawe-logo-kwadrat.jpg
logo poradni.png
logo_poradnia_16(2).jpg
indeks.jpg
3.jpg
logo osir.jpg
logo-szansa-wektorowe.jpg
PROGRAM PIKNIKU.jpg
logo snw.jpg
logo cafe milo.jpg
wiemcojem.jpg

PROFILAKTYKA NA PRADZE

 

Pomysł zorganizowania pikniku pod hasłem  MÓZG LUBI RUCH  narodził się w 2015 roku, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 na Pradze Południe.

 

W październiku 2018 roku bawiliśmy się razem po raz piąty!!!

W listopadzie 2018 roku dołączyła do nas Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 9         i po raz pierwszy na Ochocie odbył się piknik rodzinny.

 

Aktywność ruchowa i praca mózgu doskonale się uzupełniają. Najlepszym dowodem Einstein, któremu podobno teoria względności wykluła się w głowie podczas…. jazdy rowerem.

 

„Mózg lubi ruch” to piknik dla rodzin z dziećmi, przede wszystkim w wieku 3-12 lat, gdyż w tym właśnie okresie intensywnie kształtuje się ludzki umysł. My zaś, rodzice, dziadkowie, przyzwyczajeni do kojarzenia nauki ze ślęczeniem nad książkami, często nie doceniamy roli jaką aktywność fizyczna odgrywa w tym procesie. Często szukamy specjalistów, którzy szybko „naprawią” nasze dziecko zamiast wziąwszy sprawy we własne ręce skupić się na profilaktyce przyszłych trudności. Jak to robić, pokazują specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek oświatowych oraz klubów prowadzących zajęcia dla dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem i pomysłami. Pokazują techniki do wykorzystania w domu i na spacerach bez inwestowania w kosztowny sprzęt i zabiegi, bo do ich stosowania wystarczą z reguły najprostsze przedmioty, jakie każdy ma w domu albo wyposażenie ogólnodostępnych obiektów rekreacyjno-sportowych. Podczas pikników  odbywają się w pokazy taneczne i  sportowe. Można wspinać się na ściance wspinaczkowej, mocować w ramach zapasów sumo,  tańczyć przy rytmicznej muzyce,  próbować swoich sił na treningu capoeiry, uczestniczyć w różnych grach sportowych. Specjaliści z różnych dziedzin zapraszają rodziców i dzieci do wspólnej zabawy oraz udzielają bezpłatnie porad i konsultacji.

 

Udział w pikniku ma sens, bo bawiąc się z dziećmi wspomagamy ich prawidłowy rozwój, zacieśniając jednocześnie emocjonalne więzi w rodzinie. Jeśli przyjmiemy tę strategię, urzeczywistni się motto imprezy: Profilaktyka to nasza taktyka!

 

Mózg „lubi” dobrze zjeść !!! 

Podczas pikniku zapraszamy do korzystania z porad specjalisty do spraw żywienia i degustacji zdrowych smakołyków przygotowanych w Strefie Smaku.

 

W październiku 2018 roku kucharz i dziennikarz kulinarny Tomasza Jakubiak poprowadził pokaz kulinarny dla rodziców i dzieci.

 

___________________________________________________________________________

 

Piknik „Mózg lubi ruch” odbywa się na Pradze Południe w hali sportowej OSIR przy ul. Siennickiej 40.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9oqg8rh8g1Y&list=PLFosB_DbveDWTfh3emIt_FCSJTlokA8TI

http://www.mozglubiruch.eu/

 

Piknik ma zawsze charakter non-profit, udział w imprezie jest bezpłatny.

 

 

 ZAPRASZAMY do oglądania zdjęć, filmów i do udziału w następnych edycjach pikniku.